yardimbizden
~ KLaNLaR ~ YaRDıM ~ TiCaReT ~ B-261910-üye_ol

Join the forum, it's quick and easy

yardimbizden
~ KLaNLaR ~ YaRDıM ~ TiCaReT ~ B-261910-üye_ol
yardimbizden
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ KLaNLaR ~ YaRDıM ~ TiCaReT ~

~ KLaNLaR ~ YaRDıM ~ TiCaReT ~ Empty ~ KLaNLaR ~ YaRDıM ~ TiCaReT ~

Mesaj tarafından ahmetmert Cuma Ekim 22, 2010 6:01 pm

Ticaret

Ticaret sayesinde başka oyuncularla hammadde takas etmeye veya onlara gönderme imkanına sahipsin. Bunun nasıl yapıldığını bir sonraki yardım bölümünde öğrenebilirsin.

Serbest ticaret: Burada başka oyunculara hammadde gönderebilirsin.

Takas ticareti: Burada kendin teklif sunabilir ve diğer oyuncularınkini kabul edebilirsin.

- Serbest ticaret:

Serbest ticaret bir arkadaşına veya kendi köylerine hammadde göndermek istediğinde devreye girer.
Bunun ne zaman mümkün olacağı ise tamamen senin dünyada oyuna başlama zamanına bağlıdır.

Her tüccar hammadde olarak en fazla 1000 odun, kil ya da demir taşıyabilir. Bunların 1000 odun, 500 demir veya 500 odun ya da 900 kil ve 100 demir mi olduğu önemli değildir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pazar yerini geliştirdiğinde tüccarların sayısı, dolayısıyla da taşınabilen hammadde sayısı artar.

Tanımadığın biriyle hammadde takas edeceksen, bunu daha çok takas teklifleriyle yap, bu sayede hammaddelerin geleceğini garanti etmiş olursun.

- Takas ticareti:

Klanlar'da serbest ticaretin yanı sıra takas ticareti de vardır. Burada kendin teklifler verebilir ve birisi kabul edene kadar bekleyebilir ya da daha önce verilmiş bir teklifi arayabilirsin. Bir teklifi kabul ettiğinde ya da bir teklif yaptığında gerisi otomatik olarak gerçekleşir. Hammaddeler kendiliğinden gönderilir.
Kendin bir teklif yapabilmek için pazara git, "kendi tekliflerim"i seç ve orada bir y da daha fazla teklif oluştur. "Kaç kez verilsin" seçeneği ile aynı teklifi birden fazla kez yapabilirsin. Bu seçenek büyük miktarları takas etmek istediğinde pratiktir çünkü o zaman daha küçük oyuncular da teklifin parçalarını alabilirler.
Diğer oyuncuların tekliflerini alabilmek için "yabancıların teklifleri"ne tıkla. Burada diğer oyuncuların tekliflerini arayabilir ve doğrudan alabilirsin.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

ahmetmert
Moderatörler
Moderatörler

Saygınlık Puanı : 603

- Similar topics